Bağlarbaşı mah refah sok no 34 Maltepe İstanbul

Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama

Böcek İlaçlama servisiniz

Garantili Profesyonel Sağlık Bakanlığından Onaylı İlaçlama

HAMAMBÖCEĞİ ( BLATELLA GERMENİCA ) / Böcek İlaçlama Hamam böceği eklem bacaklılar gurubundan olup küçük böcek türleridir. Altı ayağı bulunan Hamam böceklerinin başında da 1 çift anteni vardır. Vücudunu sert kabuktan oluşan iki kanat kaplar. Hamam böcekleri ulaşımını yürüyerek yapar. Hamam böcekleri bir yerden başka yere giderken kesinlikle uçmazlar. Kanatlarını uçmak için kullanmazlar. Hamamböcekleri çok sayıda güçlü ayağa sahip olmasından dolayı çabuk hareket ederler. Hamam böcekleri saatte birkaç km yol alabilirler.

AMERİKAN HAMAMBÖCEĞİ ( PERİPLANETA AMERİCANA ) / HAŞERE İLAÇLAMA

Amerikan Hamam böceği: Ortalama 2-3 cm uzunluğundadır. Kanatlı kırmızımsı kahverenginde en büyük hamam böceği türüdür. Bu hamam böceği türü insanların yediği yemediği her şeyi yiyebilme özelliğine sahiptirler. 15 ay ömürleri vardır. Nemli, sıcak ve pis mekanları severler. Mutfak ve banyolarda bu haşere türüne rastlanır. Karanlığı severler.

ORYANTAL HAMAMBÖCEĞİ :

Oval biçimli, parlak siyah ve çok koyu kahverengindedirler. Çoğalmaları ise periplaneta americana gibidir. 25-30 mm. boyundadırlar. Erkeklerin kısa kanatları işlevsel olup dişilerin ise körelmiştir. Anavatanları Asya olup buradan tüm dünyaya yayılmıştırlar. Erkeklerinin iki kahverengi kanadı vardır. Dişileri oval erkekler ise daha ince yapıdadır. Halk arasında KARA FATMA diye de bilinirler.Bu haşere türleri kömürlük, bina boşlukları,lağımlarda ve ev içlerinde yuvalarını yaparlar. Ömürleri 6 aydır. Her türlü gıda ve organik maddeyi yiyerek hayatta kalabilirler Üzerlerinde birçok mikrobu taşıyabilirler.

Böcek adının Türkçede Insecta üyeleri için yoğun olarak kullanılması türlerinin çokluğu yüzündendir. Türkçenin tarihi gelişimi içinde böcek adı, Insecta dışındaki eklem bacaklıları da kapsayacak kadar geniştir. Bu kullanımı halk dilinde hâlâ görmemiz mümkündür. Insecta dışındaki eklem bacaklıları hatta diğer omurgasızları terim dışı olarak “böcek” adıyla anmak o kadar da yanlış sayılmamalı. Bu, adlandırmalarda kendini belli eder: kabuklulardan tespih böceğiörümceğimsilerden uyuz böceğikarından bacaklılardan sümüklü böcek gibi.

Takımın Latince bilim adı Insecta kelimesi Yunanca: ἔντομον [éntomon] “parçalar halinde

Telefon numaralarımız : 0501 367 12 87 / 0212 706 39 740216 706 13 49

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: